Forum Yenipaylasim
Yenipaylasim.Com Forum Kuralları - Baskı Önizleme

+- Forum Yenipaylasim (http://www.yenipaylasim.com)
+-- Forum: Yenipaylasim Genel (http://www.yenipaylasim.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Yönetici Duyuruları (http://www.yenipaylasim.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Yenipaylasim.Com Forum Kuralları (/showthread.php?tid=1)Yenipaylasim.Com Forum Kuralları - As-K-oLiK - 09-10-2015

Yenipaylasim Forum Kuralları
 1. Forum ortamında veya özel mesajlarınızda genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamazsınız.

 2. Başlıklarınızda açıklayıcı olmalısınız. Hiçbir açıklayıcılığı olmayan "yardım edin", "lütfen dikkat", "acil" ve benzeri başlıklar kullanmamalısınız.

 3. Mesajınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz yere renk, boyut, kalınlık, ifade gibi efektler kullanamazsınız. Mesajın veya başlığın tamamını büyük harflerle yazamazsınız.

 4. Aynı mesajı bir defadan fazla gönderemezsiniz. Üst üste birbiriyle ilişkili birkaç mesaj gönderemezsiniz. Mesajınıza ekleme yapmak için "düzenle" butonunu kullanmalısınız.

 5. Aynı konuyu, aynı veya farklı başlıklar altında birden fazla kez açamazsınız.

 6. Forumlarımıza içeriksiz, gereksiz veya açılan başlıkla ilgisiz mesajlar gönderemezsiniz.

 7. Forum mesajlarınızda ve imzanızda ortaklık bağlantısı (affiliate linki) yayımlayamazsınız.

 8. Web İnceleme forumu hariç olmak üzere forumlarımızda ve imzanızda web sitenizin reklamını yapamazsınız.

 9. Web İnceleme forumunda hacking, cracking, warez, siyaset, ideolojik görüş, pornografik içerikli ve/veya ticari amaçlı siteler tanıtamazsınız. Bu bölümde sitelerinizi tanıtırken abartıdan kaçınmalı, objektif olmalısınız.

 10. Forumlarda belirlenmiş kategorilere uygun olmayan bir konu açamazsınız. Forumlarımız tartışma/sohbet ortamı olarak değil, bilgisayar sorunlarına çözüm bulma ortamı olarak kullanılmalıdır.

 11. Özel mesaj yoluyla hiçbir üyemizi rahatsız edecek mesajlar gönderemezsiniz. Gerek görüldüğünde özel mesajlarınız incelenebilir ve özel mesaj göndermeniz yasaklanabilir.

 12. İmzanızda kaba sözler, hakaret, ayrımcılık, cinsellik, ticaret, politika ve din içerikli mesajlar bulunamaz. Uygunsuz imzalar silinecek ve sahibinin imza kullanımı engellenecektir.

 13. Sadece forum kurallarını hatırlatmaya yönelik mesaj yazamazsınız. Bu tür mesajlar konunun akışını bozmaktadır. Soruya cevap verecekseniz, mesajınızın sonuna kuralları hatırlatan bir not ekleyebilirsiniz. Aksi halde "rapor" düğmesiyle moderatörleri uyarmanız yeterlidir.

 14. Türkçeyi mümkün olduğunca doğru kullanmaya ve IRC lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz.

 15. Forum moderatörlerinden ve editörlerden özel mesajla teknik destek istemeyiniz. Moderatör ve editörlerimiz teknik destek amaçlı olmayan tüm özel mesajlarınıza açıktır.

 16. Yukarıdaki kurallara uymamanız halinde, o kuralın ihlali için belirlenmiş ceza puanınıalırsınız. Bir ay içinde toplam ceza puanınız 5'e ulaştığında 5 gün, 10'a ulaştığında sınırsız olarak forumlarımızdan uzaklaştırılırsınız.

 17. Forum yöneticilerinin gerekli görmesi halinde, forumun huzurunu bozan veya forumda bulunması istenmeyen kişiler, uyarı verilmeksizin ve kurallara bağlı kalınmaksızın forumdan uzaklaştırılabilirler.
Forumlara mesaj gönderdiğinizde yukarıdaki kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız.